sandalye | Aktüel Gazetem
Sponsor

sandalye

SANDALYE FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Maliyet: Her ürünün fiyatını öncelikle o ürünün maliyeti belirlemektedir. Yani oluşturulacak bir ürünün malzemesi eğer ucuza mal edilebilecek bir içerikteyse elbette o ürünün fiyatı diğerlerine oranla daha düşük olacaktır.

 

Yaygın Tercih: Ayrıca tercih edilme oranı da ürünün fiyatı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Fazlaca tercih edilen bir ürünün fiyatı tercih edilmeyen türlerine oranla yüksek olabilmektedir.

 

Parça Temini: Bir sandalye yapımında kullanılan malzeme yurt içinde temin edilemiyor ise bu ürünün ithal edilen parçası sebebi ile fiyatı yüksek olacaktır. Malzemenin yurt dışından satın alınması gümrük giderleri gibi ücretlerinde yansıtılmasına sebep olacağından bu ürünlerin fiyatları daha yüksek olacaktır.

 

Kalite: Kalite, fiyatı etkileyen önemli faktördür. Bir malzemenin kalitesi o malzemenin kullanışlılığı demek değil dayanıklılığı demektir. Dolayısıyla her kaliteli ürün kullanışlı olmayabilir fakat dayanıklı olması yüksek ihtimal dahilindedir. Bu sebeple kaliteli malzemelerden yapılan sandalyeler uzun ömürlü kullanılabilecek eşyalardır. Kaliteli ürün kullanmak pahalı olsa da uzun süre kullanım sağlaması açısından mantıklıdır.

Sitemiz : https://www.palmiyekocak.com/

Telefon: +90 216 427 75 59

mail : info@palmiyekocak.com

adres : Kaynarca Mah., E-5 Yanyolu Cad., No: 52, Pendik, İstanbul, Türkiye

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı